Próg zwalniający przed budynkiem szkoły

Jestem mamą dwójki dzieci w wieku szkolnym tak więc temat progów zwalniających przed budynkiem szkoły jest dla mnie bardzo ważny, ponieważ jest to sprawa bezpieczeństwa moich dzieci. Myślę, że wszyscy rodzicie dzieci uczęszczających do naszej szkoły są tym tematem bardzo zainteresowani.

Bezpieczeństwo dzieci zapewni próg zwalniający

progi zwalniająceWspominałam już, że mam dwoje dzieci, i bardzo zależy mi na tym, żeby bezpiecznie wracały do domu, dlatego uważam, że podstawową sprawą organizacyjną, która w tym roku należy się zająć są progi zwalniające, które powinny się znaleźć przy wyjściu na ulice z terenu szkolnego. Dzięki progom zwalniającym samochody, które jeżdżą w okolicach szkoły będą musiały jechać stanowczo wolniej a dzięki temu nasze dzieci będą bezpieczniejsze. Chciałabym także aby w okolicy Placu zabaw powstały takie progi zwalniające i to tylko na początek. Tak naprawdę mieszkamy w terenie zabudowanym i jest to osiedle, na którym mieszka bardzo dużo dzieci, kto re czasem bawią się na chodnikach więc uważam, że można by poruszyć temat zwiększenia ilości progów zwalniających na całym naszym osiedlu. Chociaż na pewno priorytetem na tą chwilę są progi zwalniające w okolicach szkoły, dodatkowo dobrze by było zamontować w tej okolicy kilka barierek, żeby dzieci nie mogły bezpośrednio z terenu szkoły wybiegać na ulice. Dzieci niestety nie mają takiej wyobraźni i często nie zastanawiają się czy drogą przypadkiem nie jedzie samochód.

Podsumowując poruszyłam temat progów zwalniających na ostatnim zebraniu rodziców w naszej szkole, wszyscy rodzice zgodnie zgodzili się, że jest to aktualnie dość ważna sprawa, również wychowawca mojej córki uznał, że należy się tym zainteresować i obiecał zgłosić sprawę progów zwalniających naszemu dyrektorowi. Wszyscy mamy nadzieję, że progi zwalniające powstaną w najbliższym czasie.