Jaka szklaną balustradę wybrać na balkon?

Powoli kończymy razem z mężem budowę naszego wymarzonego domu, doszliśmy do etapu w którym musimy wybrać balustradę na balkon oraz taras, wybór jest ogromny balustrady mogą być szklane, drewniane, i z wielu różnych innych materiałów.  Ja jak zwykle nie mogę się zdecydować, a balustrady są w naszym przypadku konieczne ponieważ mamy małe dziecko, a wiadomo, że bezpieczeństwo malucha jest dla nas najważniejsze.

Balustrada szklana sprawdzi się idealnie? 

balustrady szklanePo przeczytaniu kilkunastu ofert różnych firm i sklepów doszłam do wniosku, że balustrady szklane w naszym przypadku będą najlepszą opcją. Na początku zastanawiałam się czy to na pewno będzie bezpieczne ale jak się okazuje balustrady są wykonane z hartowanego szkła i są bardzo wytrzymałe, czyli najważniejszy  dla mnie aspekt rozpatrzyliśmy z mężem pozytywnie. Teraz pozostał jeszcze wybór szkła bo przecież może być przezroczyste albo mleczne matowe, dość długo się zastanawiałam i jednak wybrałam przezroczyste uznałam, że otworzy to przestrzeń na tarasie i nie zasłoni nam widoku z balkonu, nie przejmowałam się zbytnio tym aby balustrady chroniły nas przed wścibskim okiem sąsiada, ponieważ nasz wymarzony domek zbudowaliśmy na zupełnym odludziu i sąsiadów po prostu nie mamy. Tak więc decyzja zapadła zdecydowaliśmy się ostatecznie na balustrady szklane z hartowanego szkła jednowarstwowego.

 Podsumowując jestem bardzo zadowolona z wyboru. Szklane balustrady wyglądają przepięknie razem z mężem jesteśmy nimi zachwyceni, jak i również wszyscy nasi goście nie mogą wyjść z podziwu jak pięknie został wykończony nas taras oraz balkon. Okazało się również, że utrzymanie czystości balustrad nie wymaga zbyt wiele pracy. Teraz pijąc rano kawę na balkonie mogę razem z dzieckiem bezpiecznie podziwiać piękne widoki.